Школяр УкраїниВідрізок. Вимірювання і побудова відрізків

Якщо на аркуші паперу позначити дві точки А і В і з’єднати точки лінією за допомогою лінійки, то одержимо фігуру, яка називається «відрізком». Одержаний відрізок позначається АВ або ВА. Точки А і В називаються кінцями відрізка.

Зверніть увагу! Точки позначають великими латинськими літерами.

Запамятайте! Будь-які дві різні точки можна зєднати лише одним відрізком.

Кожний відрізок має довжину. Довжину відрізка, який зображено на аркуші, можна виміряти за допомогою лінійки з поділками. Для цього прикладемо до відрізка лінійку так, щоб поділка, позначена числом «нуль», сумістилася з одним кінцем відрізка, тоді другий кінець відрізка вкаже на число, яке дорівнює довжині відрізка.

Довжини відрізків вимірюються в таких одиницях довжини:

- міліметрах;

- сантиметрах;

- дециметрах;

- метрах;

- кілометрах.

Запамятайте!

1 см = 10 мм;

10 см = 1 дм;

10 дм = 100 см = 1 м;

1 000 м = 1 км.

Два відрізки називаються рівними, якщо вони мають рівні довжини.

Щоб побудувати відрізок заданої довжини, необхідно позначити точку, яка буде одним кінцем відрізка. Лінійку прикласти так, щоб точка сумістилася з позначкою «нуль». Другий кінець відрізка позначити біля позначки лінійки, що відповідає заданій довжині. За допомогою лінійки з’єднати позначені точки.

Якщо декілька відрізків розмістити так, що кінець одного відрізка є початком другого, то утвориться фігура, яка називається ламаною. Відрізки, з яких складається ламана, називаються ланками ламаної.

Довжина ламаної дорівнює сумі довжин ланок, з яких вона складається.

 

 

 


Математика 5 клас

Copyright © 2011-2015 Школяр України.
All Rights Reserved.