Школяр УкраїниЗовнішня політика та міжнародні зв’язки незалежної України

Здобуття Україною незалежності радикальним чином змінило умови її міжнародної діяльності. З цього часу можна говорити про власну, самостійну зовнішню політику держави. Головними її принципами є демократизм, миролюбність, ядерне роззброєння (Україна — перша держава у світі, яка добровільно відмовилася від ядерної зброї; 16 листопада 1994 р. вона приєдналася до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї), а також її принципами є розширення економічного співробітництва, європейський вибір. Визнана більш як 150 державами світу, Українська держава впевнено заявила про себе в першій половині 90-х років.

Наша держава бере активну участь у діяльності багатьох міжнародних організацій, у першу чергу найбільш авторитетної з них — Організації Об’єднаних Націй.

Пріоритетним напрямком зовнішньої політики України є її інтеграція до Європейського Співтовариства. Важливим кроком на цьому шляху стали прийняття України в жовтні 1995 р. до Ради Європи й пов’язана з ним модернізація українського законодавства.

 


Історія України 11 клас

Copyright © 2011-2015 Школяр України.
All Rights Reserved.