Школяр України



Утворення Кримського каганату. Початок татарських походів на українські землі

У той час, як більша частина україн-ських земель була захоплена Литвою, у середині XIV ст. на землях між Дністром і Дунаєм, що входили до складу Київської Русі, а потім Галицько-Волинського  кня­зівства було створено після вигнання угорських загарбників само­стійне Молдовське князівство зі столицею в м. Сучаві (1359 р.). До його складу входила й Буковина, де більшість населення складали українці. Молдовське князівство, а в його складі й Буковину, захоплювали то угорські, то польські королі, а з початку XIV ст. воно потрапило в залежність до турецького султана. Закарпаття залишалося у складі Угорщини.

Після смерті Казимира IV (1492 р.) великим князем Литовським став його син Олександр, а другий син, Ян Альбрехт, став королем Польщі. Це свідчить про те, що Польща прагнула зблизитися з Литвою для подальшого посилення впливу на українських землях. Однак ні Польща, ні Литва не забезпечили захисту українських земель від нападу Туреччини і Кримського ханства, яке з 1475 р. потрапило у васальну залежність Туреччини.

У 1514 р. від Литви до Росії перейшов Смоленськ, а в 1522 р. й усі Смоленські землі.

У XV — першій половині XVI ст. відбувався процес об’єднання укра­їнських і російських земель, перехід під владу Москви селян, міщан, бояр, феодальної верхівки.

 


Історія України 7 клас

Copyright © 2011-2015 Школяр України.
All Rights Reserved.