Тихий океан
Тихий океан з Північним Льодовитим океаном зв’язані мілководною і неширокою Беринговою протокою; з Атлантичним океаном — протокою Дрейка. Площа Тихого океану становить 178,62 млн. км2, середня глибина — 3 980 м. Тут знаходяться найглибші ділянки Світового океану — Маріанський жолоб із максимальною глибиною 11 022 м. За кількістю островів (близько 10 тисяч) та їхньою площею Тихий океан посідає перше місце серед океанів.
Особливістю рельєфу дна Тихого океану є його розчленованість і слабкий розвиток шельфу. Від півострова Аляска до Нової Зеландії пролягає система окраїнних морів з острівними дугами і пов’язаними з ними океанічними жолобами. Ложе океану має складний розчленований рельєф.
Кліматичні пояси, течії
Тихий океан простягається через усі кліматичні пояси, крім полярних. У тропічних і субтропічних широтах дмуть стійкі (північно-східні на півночі і південно-східні на півдні) пасати та сильні західні вітри у помірних широтах. На заході тропічної зони з червня до листопада часто трапляються тропічні урагани — тайфуни. Для північно-західної частини Тихого океану характерна мусонна циркуляція атмосфери.
Циркуляція вод Тихого океану визначається теплими течіями: Куросіо, Північно-Тихоокеанською, Аляскінською; і холодними течіями: Каліфорнійською, Курильською, Західних Вітрів, Перуанською. Істотною ланкою циркуляції вод Тихого океану є підповерхнева протитечія Кромвела. У результаті підводного землетрусу чи виверження в Тихому океані виникають довгі, високі хвилі (до 50 м) — цунамі.
Температура води біля екватора протягом всього року висока (25–29 °С); У напрямку до полюсів знижується до –1 °С. Найбільша солоність спостерігається біля північних тропічних (35,5 ‰) і південних тропічних (36,5 ‰) широт. У північно-західних морях, на півночі затоки Аляска та біля берегів Антарктиди утворюються льоди. Плавучі льоди поширюються взимку до 61–64° пд. ш., влітку до 70° пд. ш.
Флора і фауна
Флора і фауна характеризуються багатством і великою розмаїтістю. Тваринний світ Тихого океану охоплює близько 100 тис. видів; у фітопланктоні відомо близько 380 видів. У зоні шельфу представлені різноманітні водорості, молюски, хробаки, ракоподібні, голкошкірі й інші організми. Для тропічних широт характерний інтенсивний розвиток коралових рифів. Фауна риб нараховує не менш ніж 2000 видів у тропічних широтах і близько 800 видів у помірних (у далекосхідних морях). У північних помірних і південних високих широтах живуть численні ссавці: кашалот, кілька видів смугастиків, морські котики, моржі, а також краби, креветки, устриці, головоногі молюски та ін.