Школяр УкраїниЗначення вуглеводів у життєдіяльності організмів. Поняття про штучні волокна

Вуглеводи дуже поширені у рослинному і тваринному світі. Зелені рослини здатні синтезувати вуглеводи з вуглекислого газу і води під впливом світла. Цей процес називається фотосинтезом. У рослинах вуглеводи становлять до 80 % сухої речовини, в організмі людини і тварини – до 2 %. Вони відіграють  важливу роль у фізіологічних процесах, що відбуваються в живих організмах. Їжа людини приблизно на 70 % складається з вуглеводів.

Глюкоза – цінна поживна речовина. При окисненні її у тканинах вивільнюється енергія, необхідна для нормальної життєдіяльності організмів.

Поняття про штучні волокна. Усі волокна за своєю природою можна поділити на природні (натуральні) та хімічні. До натуральних волокон належать льон, вовна, бавовна. Хімічні волокна ще поділяються на штучні та синтетичні. Відмінність між ними полягає в тому, що штучні волокна виготовляють з природної сировини шляхом її хімічної переробки, а синтетичні волокна виготовляють із синтетичних полімерів.

Прикладами штучних волокон є ацетатний шовк, віскоза. Тканини, виготовлені з таких волокон, не проводять тепло, легко фарбуються, але є термічно нестійкими, електризуються.

 


Хімія 11 клас

Copyright © 2011-2015 Школяр України.
All Rights Reserved.