Отруйність спиртів, їх згубна дія на організм людини. Застосування метанолу та етанолу
Метанол був уперше добутий у XVII столітті, а вивчений у першій половині ХІХ ст. Його називають ще деревним спиртом за першим із відомих методів добування, а саме — шляхом сухої перегонки деревини. Метиловий спирт широко застосовується для добування формальдегіду, необхідного для виробництва пластмас. Він використовується як розчинник та для багатьох органічних синтезів. Перспективним є використання метанолу як пального для двигунів, оскільки додавання його до бензину підвищує октанове число і знижує утворення шкідливих речовин у вихлопних газах.
Етиловий спирт – багатотоннажний продукт хімічної промисловості. За об’ємом виробництва він посідає перше місце серед інших органічних продуктів. У великих кількостях його використовують для добування синтетичного каучуку і виробництва пластмас.
Етанол використовується як розчинник для виготовлення одеколонів, парфумів, лаків. Його застосовують для добування багатьох органічних речовин: діетилового етеру, барвників, харчової оцтової кислоти, бездимного пороху тощо.
Але треба пам’ятати, що метанол і етанол є отруйними речовинами. Етиловий спирт для організму людини є наркотиком. У невеликих дозах він спричинює сп’яніння, у великих – навіть смерть. Зловживання алкогольними напоями викликає стрну хворобу – алкоголізм.