Річки й озера Південної Америки
Головним вододілом Південної Америки між басейнами Тихого й Атлантичного океанів є Анди. Річки Південної Америки мають переважно дощове живлення. В екваторіальному поясі річки повноводні протягом року. Річки, які протікають у субекваторіальних поясах та в районах сезонного випадіння дощів узимку міліють, а влітку, розливаючись, виходять із берегів.
Найповноводніша річка Південної Америки і всієї земної кулі — Амазонка. Площа її басейну — понад 7 млн. км2. Амазонка бере початок у Перуанських Андах. Якщо її витоком вважати річку Мараньон, то довжина Амазонки — 6400 км. Вона має понад 500 приток і є повноводною протягом усього року.
Парана утворюється злиттям річок Ріо-Ґранде і Паранаіба. Водоспад Іґуасу на однойменній притоці Парани має загальну висоту падіння 80 м. Північні схили Гвіанського плоскогір'я й Оринокська низовина належать до басейну річки Ориноко. На Гвіанському плоскогір'ї, на річці Чурун знаходиться найвищий у світі водоспад Анхель (висота 1 054 м).
Найбільше озеро — Тітікака — знаходиться в Центральних Андах на висоті 3 812 м. Широко поширені в Південній Америці заплавні озера, озера-стариці в долинах великих річок і лагунові озера на Карибському й Атлантичному узбережжях на північ від Ла-Плати. Найбільшим озером-лагуною Південної Америки є Маракайбо.