Промисловий переворот в Англії
Англійська буржуазна революція спричинила бурхливий розвиток промисловості. Наприкінці XVIII ст. Англія перетворилася на велику промислову державу, у якій майже половина населення була зайнята у виробництві, транспорті й торгівлі. З 60-х рр. XVIII ст. почалася промислова революція.
Позбавлення селян їхньої землі під час огороджувань призвело до різкого зменшення кількості селянства. Фабрична промисловість отримала велику кількість робочих рук. Формується робітничий клас. Лендлорди та фермери стають капіталістичними власниками землі.
Розвиток науки, відкриття законів механіки І. Ньютоном дали можливість створювати механізми, які робили працю більш продуктивною.
Перші технічні нововведення охопили легку промисловість. У 1765 р. Джеймс Харгрівс створив прядильну машину, яку назвав ім’ям своєї доньки «Дженні». У 1771 р. була відкрита перша фабрика. Священик Едмунд Картрайт винайшов механічний ткацький верстат. Виробництво вимагало створення двигуна, який би полегшив працю людини. Більше 20 років цією проблемою займався Джеймс Уатт і в 1784 р. створив таку машину, яка могла за допомогою системи передач приводити в рух будь-які механізми.
У серпні 1807 р. пароплав «Клермонт», сконструйований Робертом Фултоном, пройшов по річці Гудзон 280 км. Джорж Стефенсон у 1829 р. збудував паровоз, назвавши його «Ракетою». В Англії з’явилася залізниця.
У результаті промислової революції в Англії спрощується соціальна структура суспільства. На перший план виходить промислова буржуазія та промислові робітники. Самостійне селянство зникло.
До середини XIX ст. майже 60 % працюючого населення Англії становили робітники, значна частина яких була зосереджена на крупних підприємствах. У середині ХІХ ст. Англія перетворилася на «майстерню світу», посівши провідне місце у світовій економічній системі.