Школяр УкраїниПорівняльний зворот

Порівняльний зворот — це обставина способу дії, яка вводиться до речення за допомогою порівняльних сполучників як, мов, немов, наче, ніби, що.

Комами відокремлюються в будь-якій позиції щодо дієслова-присудка: 1) Порівняльні звороти зі сполучниками наче, неначе, мов, немов, ніби, як ніби, неначебто, ніж, буцім, що (А ніч, мов мати, над тобою долоню на чоло кладе (Б.-І. Антонич)). 2) Звороти з як, якщо вони не мають інших відтінків, крім порівняння (Хмара, як ніч, налетіла, і сонце сховалось (П. Гулак-Артемовський)). 3) Звороти, що починаються словами як і (Олена слухала все те, але в розмову не вступала, мучилася одна і, як і раніше, цуралася людей (Гр. Тютюнник)). 4) Сполучення як правило, як звичайно, як завжди, як зараз, як раніше, як тепер, як навмисне (Мати, як завжди, читає йому Нечуя-Левицького (В. Шевчук)).

Комами не відокремлюються порівняльні звороти, якщо: 1) Вони входять до складу присудка (А дівчинка в неї була як квітка (М. Вовчок)). 2) Вони стали фразеологізмами (Я почервонів як рак). 3) Перед як, ніби стоять прислівники зовсім, майже, частка не (Ходжу на лижах майже як пінгвін (Л. Костенко)).

 


Рідна мова 8 клас

Copyright © 2011-2015 Школяр України.
All Rights Reserved.