Органічний світ. Природні зони Австралії та Океанії
Через сухість клімату рослинність на більшій частині Австралії досить бідна, але дуже своєрідна. Близько 75 % видів рослин більше ніде не зустрічається. Найпоширенішою рослиною Австралії є евкаліпти, які утворюють світлі ліси. Широко поширені акації (280 видів), банксії і казуарини, яких немає на інших материках.
Тваринний світ Австралії дуже своєрідний. Тут водяться тварини, що у всьому світі давно вимерли, і відсутні ті, які широко розповсюджені на інших материках. Тільки тут зустрічаються єхидна і качкодзьоб — найпримітивніші ссавці. Водяться кенгуру, вомбати, сумчастий кріт, сумчастий ведмідь коала. Тільки на острові Тасманія живуть хижаки — сумчасті вовк і диявол. У водоймах Північної Австралії водяться крокодили.
Великим розмаїттям позначений світ птахів: папуги, лірохвіст, бур'янисті кури, райські птахи, у сухих саванах і напівпустелях західної Австралії — страус ему, у північних частинах — казуари, на південному заході — чорні лебеді, на півдні Тасманії — пінгвіни. Усі домашні тварини завезені з Європи. Деякі з них здичавіли і розповсюдились.
Зона пустель і напівпустель з дуже бідною рослинністю займає центральну і західну частину Австралії. Схід і окремі ділянки на півночі Австралії зайняті екваторіальними, субекваторіальними і вологими тропічними лісами. Субекваторіальному кліматичному поясу відповідають, в основному, савани і рідколісся на червоних фералітних і червоно-бурих ґрунтах. А на південному сході і південному заході материка знаходяться субтропічні евкаліптові ліси на коричневих ґрунтах.
Флора і фауна Австралії охороняється в національних парках і заповідниках. Найвідоміші серед них: Маунт-Баффало, Косцюшко, Саунт-Уест на о. Тасманія, підводний парк Великого Бар'єрного рифу й ін.
Вплив людини на природу
Східна Австралія — найгустіше заселений район материка, тому природа тут істотно змінена людиною. Велика частина земель розорана, вирубуються цінні породи дерев. Гірські ділянки використовуються під пасовища, у передгір'ях вирощують фруктові дерева, цукровий очерет, виноград, цитрусові та ін. У результаті нераціонального використання природних ресурсів знижується водність річок, погіршується якість ґрунтів, розвиваються зсуви, збіднюється видовий склад флори і фауни, часто величезні площі лісів охоплюють пожежі.