Школяр УкраїниМеханізм скорочення м’язів.Сила м’язів. Втома

Розрізняють статичну та динамічну роботу м’язів. Динамічною називають роботу, пов’язану з рухом (скорочення м’язів чергується з розслабленням). Під час статичної роботи м’язи довгий час перебувають у напруженому стані, але не скорочуються. Статична робота дуже стомлива. Робота м’язів супроводжується витратами енергії.

Тривала або одноманітна робота спричиняє стомлення м’язів. Після закінчення роботи м’язи не тільки відновлюють свою працездатність, а й підвищують її.

Вплив фізичних вправ і праці на опорно­рухову систему людини

Стан скелета і м’язової системи має важливе значення для здоров’я людини. Правильна постава, тобто правильне положення тіла під час ходіння, стояння, сидіння, виконання різних видів роботи, є необхідною умовою для нормального розвитку і повноцінного функціонування внутрішніх органів. Розвитку правильної постави сприяє тренування м’язів. Під впливом тренувань м’язові волокна потовщуються, покращується автоматизація і координація м’язових рухів. Тренований м’яз швидко відновлює свою силу. Тренування діє сприятливо не тільки на м’язи, але й на стан скелета. Зниження фізичних навантажень, малорухливий спосіб життя призводять до розвитку гіподинамії, розладів у роботі серцево-судинної системи, перебудови кісток, нагромадження в організмі жиру, зниження працездатності. Заняття фізкультурою і спортом, фізична праця, туризм сприяють формуванню скелета. Чим сильніше розвиваються м’язи тіла, тим міцнішими стають і кістки скелета.

 


Біологія 9 клас

Copyright © 2011-2015 Школяр України.
All Rights Reserved.