Навколишній світ, у якому ми живемо
Простір – форма співіснування матеріальних об’єктів. Простір і час мають об’єктивний характер та невідривно пов’язані між собою. Час визначає тривалість подій і змін, що відбуваються. Час, як і будь-яку фізичну величину, можна виміряти. Наприклад, урок триває 45 хвилин, за цей час учні можуть дізнатися багато нового, навчитися розв’язувати задачі тощо. Пристрої для вимірювання часу бувають природними і штучними. У нас самих є пристрій, який вимірює час, – це серце. Протягом усього життя серце б’ється з частотою приблизно одного удару за секунду. Існують і інші засоби для вимірювання часу: Сонце розділяє день і ніч, чотири пори року змінюють одна одну.
Штучні пристрої для вимірювання часу (механічні та електронні годинники) мають дуже велику точність, тому вони використовуються в науці, техніці та побуті.
Усі об’єкти Всесвіту можна поділити на мікро-, макро- та мегасвіт. Мікросвітом називають світ маленьких частинок (молекул, атомів, елементарних частинок). До макросвіту належать планети, Земля, фізичні тіла, що оточують людину, та сама людина. Світ зір та галактик становить мегасвіт.