Школяр УкраїниНатуральні числа. Геометричні фігури і величини

Натуральні числа

 

Щоб полічити (порахувати) будь-які предмети, людей, тварин, використовують натуральні числа.

Натуральні числаце числа, якими користуються при лічбі: один, два, три, чотири, пять, шість, сім, вісім, девять, десять, одинадцять, дванадцять і так далі.

Такий ряд чисел називають ряд натуральних чисел.

Зверніть увагу!

- ряд натуральних чисел починається з числа «один». «Один» — це найменше натуральне число;

- ряд натуральних чисел записують зазвичай у порядку зростання. Кожне наступне число, починаючи з другого, на один більше, ніж попереднє;

- ряд натуральних чисел нескінченний. Для будь-якого натурального числа можна назвати наступне, додавши до даного числа один. Отже, найбільшого натурального числа не існує.

Щоб записати натуральні числа, використовують знаки, які називаються цифрами. Система запису чисел, якою ми користуємось, називається десятковою, оскільки вона містить десять цифр:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 0.

Запамятайте!

Цифр – десять, натуральних чисел – безліч.

Історичний екскурс.

Близько пятисотого року до нашої ери люди почали користуватися римськими цифрами. Цими цифрами ми користуємось іноді і тепер (для позначення століть, розділів тощо).

Цифри, якими ми користуємось тепер, називаються арабськими, хоча араби запозичили їх в Індії ще до ІХ століття. У Європі вони зявилися в рукописах у Х–ХІІІ століттях, а загальне визнання дістали в другій половині XV століття.

 

 


Математика 5 клас

Copyright © 2011-2015 Школяр України.
All Rights Reserved.