Школяр УкраїниНаселення. Австралійський Союз

Австралійський Союз (столиця Канберра) — єдина держава, що займає цілий материк, о. Тасманію і дрібні острови. Офіційна назва — Співдружність Австралія. Площа — 7713 тис км2. Населення — 18,0 млн. чол. Офіційна мова — англійська. Державний устрій — демократична федеративна держава.

По материку населення розміщене нерівномірно. Велика частина населення живе на сході і південному сході Австралії. У Австралії переважає міське населення (85 %). На південному сході знаходяться всі великі міста — Сідней, Мельбурн та ін. Дуже низька щільність населення у внутрішніх і північних частинах Австралії.

Австралійський Союз — це індустріально-аграрна країна. Провідне місце в господарстві країни належить обробній і гірничодобувній промисловості. Добре розвинуте в Австралії сільське господарство. Основна форма господарювання — ферми. Провідна роль належить пасовищному тваринництву, у першу чергу, вівчарству. За чисельністю овець країна посідає перше місце у світі. У рослинництві головна культура — пшениця. Австралія зберігає аграрно-сировинну спеціалізацію у світовій економіці і є важливим постачальником на світовий ринок вовни, м’яса, пшениці, тростинного цукру, масла й сиру, вугілля, залізної і марганцевої руд, бокситів, кольорових металів, золота, срібла, алмазів тощо.

 


Географія 7 клас

Copyright © 2011-2015 Школяр України.
All Rights Reserved.