Франція
Найбільшої могутності абсолютна монархія у Франції досягла за правління Людовіка XIV (1638–1715). Починаючи з 1661 р., його правління розтяглося на півстоліття. При дворі його іменували «король-сонце», а період правління цього монарха було названо «століттям Людовіка XIV». Людовіка XIV називали «великим» та «богоподібним». За часів правління короля була збудована літня резиденція французьких монархів — Версаль. На будівництво палацу пішло чимало грошей і людських сил. Тільки в облаштуванні водогону були задіяні 22 тис. солдат. Робота коштувала державній скарбниці 9 млн. ліврів. Короля охороняли 10 тис. військових, а забезпечували його потреби 4 тис. служників. Фактично, у державі існував культ короля.
Людовіку XIV належить знаменита фраза «Держава — це я!». Це твердження не було безпідставним. Використавши успіхи внутрішньої та зовнішньої політики Ришельє та його спадкоємця Мазаріні, діючи в інтересах дворянства, король зміг правити одноосібно, довівши свою владу до абсолютної у повному розумінні цього слова. Від підданих, навіть найбільш знатних, король вимагав покори. Людовік XIV сам уводив у країні нові податки. У кінці документів він писав: «Така моя воля».
За Людовіка XIV придушувалося будь-яке волевиявлення та вільнодумство. У 1685 р. було скасовано Нантський едикт. Багато гугенотів заарештовано. У той же час Людовік XIV був першим із французьких королів, кого почали висміювати у нелегальній пресі. Людовік XIV вступив у конфлікт з Папою Римським, бажаючи підкорити католицьку церкву своїй владі.
В економічній сфері проводилася політика меркантилізму. Міністр фінансів Жан Батист Кольбер вважав, що зростання багатства країни можна досягти шляхом вивозу товарів, що має перевагу над їх увезенням. Цим регулюванням зовнішньої торгівлі він розраховував досягти зростання грошових засобів монархії. Постійно збільшувалася кількість мануфактур, у тому числі й королівських.
Людовік XIV вів численні війни, у результаті яких збільшилася територія Франції. Була навіть створена Приєднувальна палата для узаконення прав французької корони на ту чи іншу територію.