Школяр УкраїниЕлектромагнітне поле

До 50-х років 19 століття накопичилося багато відомостей про електричне і магнітне поля. У Фарадея склалося враження, що навколо електричного заряду і провідника зі струмом повинні відбуватися якісь явища. Пізніше англійський учений Максвелл ідеї Фарадея висловив у математичному вигляді.

Англійському вченому Джемсу Клерку Максвеллу було 29 років, коли він опублікував свою роботу «Про фарадеївські силові лінії». У цій роботі містилися відкриті їм закони. Закон Максвелла належить до фундаментальних, він виражає теорію електромагнітного поля. Електромагнітне поле – це єдина сутність.

Через 10 років після смерті Максвелла німецький учений Герц підтвердив на дослідах усі висновки теорії Максвелла. Електричного та магнітного поля не існує окремо, незалежно одне від одного. Вони можуть розглядатися окремо тільки відносно визначених систем відліку.

Електромагнітне полеце особливий вид матерії, завдяки якому відбувається електромагнітна взаємодія. Воно існує реально та діє на різні матеріальні об’єкти з певною силою.

 


Фізика 11 клас

Copyright © 2011-2015 Школяр України.
All Rights Reserved.