загрузка...
Error writing file '/tmp/MY8nyXxE' (Errcode: 122) SQL=select * from jos_ijseo_keys as a where 1<=(SELECT DATEDIFF('2014-11-26 00:01:21',a.checkdate)) order by checkdate limit 0,5 Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/hvidu46/data/www/shkolyar.in.ua/plugins/system/ijseo.php on line 350

Групи слів за значенням

1) Синоніми — це слова, що мають різне звучання, але однакові чи близькі за своїм лексичним значенням (пахучий запашний ароматний духмяний). Значеннєва подібність синонімів може бути більш чи менш повною.

2) Антоніми — це слова з протилежним лексичним значенням (далекий — близький). До них належать переважно слова однієї частини мови. Вони об’єднуються в антонімічні пари і властиві словам, які називають ознаку, якість, оцінку предмета. Багатозначне слово може мати окрему антонімічну пару до кожного свого значення (сухий мокрий (рушник), сухий — мякий (хліб)).

3) Омоніми — це слова, однакові за звучанням і написанням, але зовсім різні за лексичним значенням (пара — фізичний стан води і пара — два). Вони виникають у мові внаслідок випадкового збігу різних слів чи форм слів.

У мові розрізняють омоніми повні та неповні. Повні омоніми мають однакове звучання і написання в усіх граматичних формах (ліра (музичний інструмент) і ліра (грошова одиниця)). Неповними називаються омоніми, які збігаються за звучанням і написанням не в усіх формах. До неповних належать омоформи, омографи, омофони.

Омоформи — це слова, що однаково звучать тільки в певній граматичній формі (три — числівник і три — дієслово наказового способу).

Омофони — це слова, що звучать однаково, але пишуться по-різному (мене займенник і мине — дієслово).

Омографи — це слова, що пишуться однаково, але відрізняються наголосом (мука — мука).

 
загрузка...
Рідна мова 9 клас
Warning: session_write_close(): write failed: Disk quota exceeded (122) in /var/www/hvidu46/data/www/shkolyar.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 529 Warning: session_write_close(): Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/www/hvidu46/data/mod-tmp) in /var/www/hvidu46/data/www/shkolyar.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 529