Школяр УкраїниСобака  і вовк

У Тітира, пастуха, жили Левкон та Фирідам, два пси, у великій дружбі. Вони прославились і серед диких і серед домашніх звірів. Вовк од заздрості на їхню славу вишукав момент і став набиватися до них у друзі.
— Прошу мене любити та жалувати, панове мої, — сказав Вовк із придворною чемністю. — Ви мене надзвичайно ущасливите, коли дозволите мені, на вашу ласку, бути третім вашим товаришем, що вважатиму собі за велику честь.
Потім понарозказував їм про славетних і багатих своїх предків, про модні науки, в яких стараннями батьків був вихований.
— Коли ж, — додав Вовк, — станом та науками хвалитись у розумних сердець вважається за дурноту, то можу ще краще сказати, аби ви мене полюбили. Я зовсім цілком схожий на вас обох, а голосом і шерстиною — на пана Фирідама. Є стародавня приказка: Sіmіle ducіt deus ad sіmіleа. В одному лише не криюсь — маю лисячий хвіст, а погляд — вовчий.
Левкон відповів Вовкові, що хоч Тітир на них зовсім не схожий, але є їхнім третім товаришем і що він без Фирідама нічого не починає й не вирішує.
Тоді Фирідам сказав таке:
— Голосом та шерстиною ти справді на нас схожий, але серце твоє стоїть далеко. Ми стережемо вівці, задоволені вовною й молоком, а ви шкуру дерете і їсте їх замість хліба. Найбільше ж не подобається нам свічадо душі твоєї — хитрий погляд твій, що косо зирить на баранця, який ходить ген недалеко від тебе.
Сила:
— I походження, і багатство, і чин, і спорідненість, і тілесне обдарування, і науки безсильні ствердити дружбу. Але серця; в думках узгоджені, й однакова чесність людинолюбної душі, що живе у двох, а то й у трьох тілах,— ось справдешня любов та єдність, про що погляньте на главу 4, вірш 32 у Діях і про що Павло каже: «Нема юдея, ні грека...», «Бо всі ви один у Христі Iсусі...» (До галатів, III, 28).

 

Copyright © 2011-2017 Школяр України.
All Rights Reserved.